• Salçalı ekmek
  • Ekmek üstü kahvaltı
  • Atıştırmalık wasa ekmek üzeri avokado
  • Alanya'da çini seramik
  • Alanya Evreka Cafe

Alanya

Alanya Bumba Cafe

Alanya Bumba Cafe

Alanya Bumba Cafe İskelede tam da şehrin kalbinde yer alıyor.  Arkasında tarihi kızılkule ve tersane,  önünde liman. Bir yanı tarih bir yanı deniz kokusu.

Alanya’ya gelipte buraya gelmeyen yoktur. Bir turistin ilk keşfedeceği mekanlardan çünkü lokasyon olarak dediğim gibi çok merkezi bir yerde. Öğleden sonra kızılkule, tersane, kale içini gezdikten sonra aşağıya iskeleye inip Bumba Cafe’de karnınızı doyurup dinlenebilirsiniz. Ardından eğer isterseniz eğlenmek için iskelede bulunun disko barları ziyaret edebilirsiniz. Bir günde yapacağınız bu aktiviteler aynı bölgede. Bu da tatile gelen insanlar için büyük bir avantaj, zamandan kazanmış oluyorsunuz. En önemlisi tatilde trafik derdiniz olmuyor.

Ben 2003 yılında Alanya’yı ilk ziyaret ettiğimde arkadaşlarımın beni getirdiği yer iskeldeki çay bahçesiydi. Ve o gün bügün Alanya’ya yanıma gelen her misafirimi ilk oraya götürürüm:) Özellikle burası bumba cafe olduğundan beri misafirlerimizi burada ağırlar olduk. Çünkü birbirinden lezzetli çok kaliteli bir menüsü var. Bunun yanında değişen programıyla beraber canlı müzik dinletileri oluyor. Konumundan dolayı ortamın güzelliğini söylemiyorum bile. Ayrıca kışın mekanda odun sobası yakılıyor ve ben bu nostaljiye bayılıyorum.

Üstelik şu anki işletme sahibi Atilla abi deniz kentinin doğasına uygun bir şekilde küçük dokunuşlarla mekanı güzelleştiriyor. Oraya yolu düşen herkesin bir hatıra fotoğrafı çektirebileceği bir köşe bile var:)

Alanya Bumba Cafe

Ben anne blogger olarak mekanları artık kızımla ziyaret ediyor, onunla fotoğraf çekiliyorum:)

Alanya Bumba Cafe

Alanya Bumba Cafe

Mekanın mavi ve beyaz renklerden oluşması, mekanda çeşit çeşit bir çok çiçeğin yer alması insana huzur veriyor. Tam bir sahil kenti restaurantı.

Deniz kenarında olması sebebiyle yaz kış balık servisi yapıyorlar.

Alanya Bumba Cafe

Mesela istediğiniz vakit hamsi tava ya da ekmek arası yiyebilirsiniz. Benim favorilerimden. Hamsi tavanın ücreti 25 TL.

Alanya Bumba Cafe

Alanya Bumba Cafe

Balık dışında özellikle tavsiye edeceğim yemek “ev mantısı”. Tadı damağında kalması bu olsa gerek:) Mezeleri çok çeşitli ve lezzetli. Menüdeki her bir kalem kaliteli. Çalışanların güler yüzlü hizmeti ve ilgileri sizin mekandan mutlu ayrılmanıza neden oluyor.

Alanya turizm kenti olduğu için yazın, yüksek sezonda, çok kalabalık oluyor. özellikle teknelerin tur dönüşü 16.00-17.00 saatleri arasında ve tabiki akşam saatleri. Akşam gezmesine çıkanlar, gece tekne turuna çıkacak olanlar, akşam yemeği için iskeleye inenler, eğlence için diskoya gelenler sebebiyle iskele oldukça kalabalık oluyor. Dolayısıyla mekanlar da erkenden doluyor. Eğer bir misafiriniz varsa ve bumba balık restaurantına gidecekseniz rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Alanya’ya bu yaz tatile geleceklere şimdiden iyi tatiller…:)

Beni ve fotoğraflarımı @guldennotlar  –  @gulcanphotography instagram sayfalarından takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevgiyle kalın...
Gül

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Atilla Kılıçay Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Atilla Kılıçay
Ziyaretçi
Atilla Kılıçay

Sevgili Gül, Bumba ailesi olarak bizim hakkımızda yaptığın bu yorumlar için çok teşekkür ederiz.Bumba dostlarla anlam kazanıyor. Sevgiler 😊