• Salçalı ekmek
  • Ekmek üstü kahvaltı
  • Atıştırmalık wasa ekmek üzeri avokado
  • Alanya'da çini seramik
  • Alanya Evreka Cafe

Seyahatlerim

Olympos Butik Otel Tavsiyesi – Kaybedenler Kulübü

Olympos Butik Otel Tavsiyesi – Kaybedenler Kulübü

Bir aile işletmesi olan Kaybedenler Kulübü Sanat Atölyesi 7 adet sedir ağaçtan oluşan bir butik otel. Olympos’ta ormanın kalbinde bulunuyor. Büyüleyici tarafı da bu; yer gök ağaç ve her yanınız çam ağacı kokuyor. Odaya girdiğinizde sizi sedir ağacı kokusu karşılıyor, sedir ağacının o yaşayan dokusu da sizi selamlıyor.

Olympos Butik Otel Tavsiyesi- Kaybedenler Kulübü

Ben mobilyacı bir abinin kardeşi olarak ağacın ve talaşın(Ağaç yontulurken dökülen kırıntılar) kokusuna bayılırım. Talaş içinde oynamışlığım çoktur ve hatta zamanında evimizde yanan odun sobası için az talaş kovaları doldurmadım:) Ağaç tutkumdan dolayı kokusuna ve dokusuna hayran kaldığım ıhlamur ağacı ile kendi evimi döşedim. Ağacın o sıcak rengi beni her zaman mutlu etmiştir. İşte Kaybedenler Kulübü’nde siz odanın herhangi birine girdiğinizde ağacın renginin sıcaklığı sizin enerjinizi yenilemeye yetiyor. Benim enerjimi yenilemekle kalmadı, anlattığım gibi beni çoçukluğuma, baba evime götürdü.

 

Olympos Butik Otel Tavsiyesi- Kaybedenler Kulübü

Zaten siz Kaybedenler Kulübü’ne gelip, ormanın içine girdiğinizde kuşların sesi, ağaç kokusu, sizi karşılayacak olan İlgi Hanımla Hüseyin beyin samimiyeti anında enerjinizi değiştirmeye yetiyor. Ve sonra ” ben ne güzel bir yere geldim” diyorsunuz:)

Biz İlgi Hanım ve Hüseyin Bey ile 2015 yılında tesadüfen tanıştık ve o vakit otel yapım aşamasındaydı. İlk defa bu yaz ziyaret edebilme şansım oldu ve bir aile olarak ne güzel bir şey başarabildiklerini gördüm. Öncelikle bir butik olarak organik havuzu var. Bu benim için en önemli detay, alerjik bir bünyeye sahibim ve klora alerjim var. Organik havuz ve temizliği için gerekli tüm sistem kurulmuş. Doğanın içinde doğal bir havuzda yaşanan keyif mükemmel.

Olympos Butik Otel Tavsiyesi- Kaybedenler Kulübü-Organik havuz

Diğer önemli konu ise; organik menüler. Ben bugüne kadar İlgi Hanım kadar çalışkan, üretken, becerikli birini tanımadım. Tarhanasından tutun ekmeğine, zeytinine, reçellerine,nar ekşisine, şarabına ve aklıma gelmeyen daha bir çok şeyi kendileri üretiyor. Mutfak tamamen organik ve bu tercih sebebi.

Olympos Butik Otel Tavsiyesi- Kaybedenler Kulübü

 

Olympos Butik Otel Tavsiyesi- Kaybedenler Kulübü

Mutfak ve restaurant olarak kullanılan bölümde küçük bir kitaplık var. Ve tam ortada bir soba, ne sıcak bir ortam. Akşamları burada canlı müzik oluyor.

Bazı akşamlar açık hava sineması düzenliyorlar. Söylediklerine göre önümüzdeki sezon için yoga kampı görüşmeleri yapıyorlar. Bence tam da yeri. Böyle bir yerde düzenlenebilecek en güzel şey.

Hizmetler arasında sauna da var. Benim gibi sürekli kas ağrısı çekiyorsanız sauna keyfi yapmayı unutmayın.

Olympos Butik Otel Tavsiyesi- Kaybedenler Kulübü

 

Bir aile olarak buraya verdikleri emek büyük, hizmetleri oldukça kaliteli. Her detay fazlasıyla ince düşünülmüş. Oteldeki tüm  dekorları Hüseyin Bey kendisi yapıyor. Yavaş yavaş, sindire sindire… Bu güzel, sıcak ortamı daha da samimi hale getirmiş.

Daha fazlası için bence sizler İlgi Hanımı ve Hüseyin Beyi ziyaret edip o hiç bıkmadığımız hoş sohbetlerin ortağı olun. Gidecek olursanız şimdiden keyifli, huzurlu zaman geçirmenizi diliyorum.

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevgiyle kalın...
Gül

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz